مقاله کاربرد دستگاه سيم برش الماسه و بررسي عوامل مؤثربرکاربردآن

مقاله کاربرد دستگاه سيم برش الماسه و بررسي عوامل مؤثربرکاربردآن

مقاله کاربرد دستگاه سيم برش الماسه و بررسي عوامل مؤثربرکاربردآن

 

 

برش با دستگاه سیم برش الماسه متداو‏ترین روش برای برش اولیه یا جدایش بلوک سنگ از زمین و همچنین قواره کردن سنگ در معادن سنگ تزئینی است. در این مقاله ساختار دستگاه سیم برش الماسه، و روش برش با دستگاه سیم برش الماسه بیان شده و مطالعات انجام شده بر روی عوامل موثر بر کارایی برش با دستگاه سیم برش الماسه مرور شده است. عوامل چندی بر عملیات سیم برش الماسه تأثیر می‏گذارند. این عوامل به دو دسته عوامل غیر قابل کنترل و عوامل قابل کنترل تقسیم می‏شوند. عوامل غیر قابل کنترل باید قبل از عملیات برش تعیین شوند. پس از تعیین عوامل غیرقابل کنترل، باید با در نظر گرفتن آن‏ها، عوامل قابل کنترل را به نحوی تنظیم نمود که به برش موثر دست یافت. مطالعات متعددی بر روی فرآیند برش سنگ با استفاده از دستگاه سیم برش الماسه انجام شده است، مطالعات انجام شده در این زمینه را می‏توان به دو دسته مطالعات انجام شده بر روی تاثیر ناهمسانگردی و بافت سنگ بر روی کارایی دستگاه سیم برش الماسه دسته‏بندی نمود. بنابراین در این مطالعه تاثیر ناهمسانگردی و بافت سنگ بر روی کارایی دستگاه سیم برش الماسه به تفضیل بررسی شده است. با افزایش زاویة امتداد برش و لایه‏بندی، نرخ فرسایش سگمنت افزایش، نرخ برش کاهش و انرژی ویژه افزایش می‏یابد. هنگامی اندازه دانه افزایش می‏‏یابد، واحد فرسایش کاهش می‏یابد، این نتیجه برای سنگ آهک و مرمریت معتبر است. در سنگ آهک بین واحد فرسایش با کوارتز و کلسیت محتوی، درصد مواد سیمانی و درجه سیمان شدگی ارتباط وجود دارد. در مرمریت بین واحد فرسایش با کلسیت و کانی تیره محتوی ارتباط وجود دارد.

 

ارجاع به این مقاله:

محمدی، الف.، (1394) کاربرد دستگاه سیم برش الماسه و بررسی عوامل مؤثر بر کاربرد آن، پژوهش های نوین کاربردی علوم زمین و معدن، 1(1)، 13-27.

 

 

 

:صفحه اول مقاله

مقاله کاربرد دستگاه سيم برش الماسه و بررسي عوامل مؤثربرکاربردآن

دانلود با لینک مستقیم:

15 صفحه

PDF

کیفیت : عالی

راهنمای دانلود:
        کاربر گرامی برای دریافت لینک دانلود مراحل زیر را دنبال کنید :

 •        خواهشمند است در زمان خرید تحت وب تمامی مباحث امنیتی را رعایت فرمایید.
 •         بر روی دکمه خرید کلیک کنید.
 •         نام و تلفن و آدرس ایمیل خود را جهت دریافت لینک دانلود وارد کنید.
 •         لطفا درگاه پرداخت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
 •         با ورود اطلاعات از طریق درگاه مورد نظرتان و زدن دکمه “تکمیل خرید” لینک دانلود را هم در ایمیل و هم در پیغام  خرید موفق دریافت کنید.
 •         در صورت بروز اشکال در دریافت لینک دانلود با ایمیل آدرس ujozveh@gmail.com مکاتبه نمایید.
 •         لینک دانلود به مدت 48 ساعت فعال است.
 • جدیدترین و بهترین جزوات ، کتاب ، پروژه ،تحقیق و نمونه سوالات و … برای استفاده کاربران در Ujozveh.ir گردآوری شده است.
 • در همه زمینه ها می توانید تنها با یک جست و جو فایل خود را پیدا کرده و به سادگی دانلود نمایید.
 • هنگام جست و جوی فایل از کلمات کلیدی موضوع یا عنوان مورد نظر خود استفاده نمایید
 • همه فایل ها دارای پشتیبانی بوده و در صورت بروز مشکل می توانید از طریق ایمیل آدرس ujozveh@gmail.com با ما مکاتبه و اقدام به حل مشکل خود نمایید.

 

حجم : 3.6MB
منبع : UJOZVEH.IR

آموزش استفاده :

پس از دانلود فایل مورد نظرتان با کمک نرم افزارهایی مانند WinZIP ، WinRAR و ... فایل مورد نظر را Extract کنید .برای این منظور بر روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده ، گزینه Extract All را انتخاب کنید . دقت داشته باشید در صورتیکه شما نرم افزار winrar را بر روی ویندوز نصب کرده باشید گزینه Extract all را مشاهده نمی کنید و باید از گزینه Extract File استفاده کنید.بعداز آنکه فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کردید، فایلهای با فرمت PDF را با نرم افزار Adobe Reader  و فایلهای پاورپوینت و اسلاید را با نرم افزار powerpoint و فایلهای متنی با فرمت DOC و DOCX را با نرم افزار WORD اجرا کنید. ضمنا بر روی فایلهای دانلود شده از Ujozveh.ir جهت سهولت کاربر پسورد نیست